Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník ŠVP 8.- 14. 4. 2019

8. 4. 2019

Hurá! Dojeli jsme v pořádku a jsme už ubytovaní v Hotelu Gradl... Cesta ok, jídlo klasika: čočková polévka, těstovina, maso, čaj... Budeme dnes dojídat zásoby, večer nás čeká něco dobrého na zub - bramborová kaše, sekaná, okurek. Průběžně budeme doplňovat... Pozdravení rodičům, sourozencům, prarodičům a všem milým lidem!

9. 4. 2019

Dnes počasí polojasné. Dopoledne vzdělávání, odpolední klid a potom výšlap směr Belveder, křížová cesta, prohlídka bunkru. Snídaně formou bufetu, každý si vzal to, na co měl chuť. Svačinka perník jako od babičky a čaj. Oběd mňam, mňam- vývar, knedlík a rajská omáčka. Svačinka i odpoledne, takže nikdo hlady netrpí. Na večeři výborné rizoto. Máme nachozeno, nadýcháno čerstvého vzduchu, také spoustu viděno...

Posíláme pozdravení všem!

 

10. 4. 2019

Tak už máme středu. Dopoledne výuka včetně husitských bitev wink, oběd bramboračka, krůtí maso se zeleninou a rýží, odpoledne výšlap směr Alžbětín cca 2, 5 km s přechodem státních hranic a malý svačinkový " piknik" na německé straně. Měli jsme možnost také si vyzkoušet venkovní překážkovou dráhu pro vozíčkáře. V Německu se nám moc líbilo, měli to tam hezky úhledné a upravené. A opět hop a skok... a byli jsme opět doma.

Večer trojnásobná narozeninová oslava. Popřáli jsme Mironovi, Nicolasovi a Danielovi k jejich krásným narozeninám, zazpívali, balonky i nafoukli... a potom už jen společné čtení před spaním.

A zítra? To nás čeká výlet na Čertovo jezero... Dobrou noc všem.

 

11. 4. 2019

Po ranní snídani a přípravě na celodenní pobyt venku, jsme vyrazili směr vlakové nádraží, dojeli vlakem dvě zastávky a nasměřovali si k Čertovu jezeru, o kterém jsme se učili ve VL. Bylo ještě z větší části pokryté ledem a docela nás překvapilo svou rozlohou. Po svačině jsme směřovali na vrchol Špičáku, který měří 1202 m.n.v. Cestou jsme si užili sněhu, viděli spoustu potůčků, bystřin, soutoků, sasanek hajních, blatouchu bahenních, apod. 

Na Špičáku bylo docela chladno, však výška to je pro nás podivuhodná. Cesta zpět byla rychlá a než jsme se nadáli, večeře po cca 15 km putování byla na stole. Vepřo knedlo zelo včetně polévky nás zasytilo. A hádejte, kdo byl největší jedlík? Eliška! Celkem 6 knedlíků a tři masa jí stačilo na první příčku laugh...

Večerní program, společné čtení a potom už jen cesta do Hajan! Mějte se prima! Pozdravení všem!

 

12. 4. 2019

Polojasný a chladný  byl dnešní páteční odpočinkový den. Dopoledne učení včetně zhotovení propagačního plakátku pro zájemce,kteří touží poznat Šumavu. Po obědě ( vývar, bramborová kaše, řízek ) si děti odpočinuly a posléze navštívily místní  muzeum aut, motocyklů a kol. Nádherné exponáty nás velice oslovily. Úžasné! Potom prohlídka místního kostela s výkladem,který nás velice zaujal. Cukrárna (jako bonbónek nakonec) byla příjemným zakončením odpoledního programu.

Večeře v podobě palačinek s ovocem a šlehačkou byla třešničkou dne. Zítra je poslední den... Nějak rychle nám to tady ubíhá... Dobrou noc.

 

13. 4. 2019

Dopolední program v podobě prezentace "nabídek cestovních kanceláří", záchrana života, ošetřování poranění "krvácení" máme za sebou.

Oběd byl úžasný. Máme rekord! Majda 10 knedlíků, Eli "jen"  8 ! Dle slov pana kuchaře jsme nejlepší jedlíci, kteří tady byli. Všechno sníme a jsou minimální zbytky. To jsme šikuláci! Že?

Co bude odpoledne? To se večer dozvíte wink... Mějte se prima!

 

Večer jsem už z důvodu malé časové dotace nestihla doplnit. Doufám, že si ještě vzpomenu, co vše jsme dělali. 

Sobotní odpoledne poslední vycházka přírodou s drobným nákupem ve městě. A na pomyslný konec naší školy jsme v místní Sněhurce ( žáčci vysvětlí ) ochutnali skvělou kopečkovou zmrzlinu značky Prima. Mňam!

Po večerních špagetách jsme se připravili na vyhodnocení společně prožitých dní, předání diplomů a závěrečné taneční setkání obou tříd. Balonky, masky, tanec... To bylo něco!

Dobrou noc smiley...

 

14. 4. 2019

Ráno vstáváme v sedm hodin. Po snídani následuje balení věcí do kufrů, úklid pokojů.

Je to velice zajímavé, ale nějak se nám ty věci nafoukly a nechtěly se vrátit zpět na původní místo... Dochází k zajímavým situacím, naléháme na kufr, přerovnáváme jeho obsah, ale nakonec se vše podařilo zdárně zabalit, předat pokoje, převzít svačinu a v deset jsme vyrazili směr Praha.

Hladký průběh cesty byl narušen malou nevolností, ale za to velkou šikovností Vojty, který bez jediného zašpinění svůj obsah žaludku přemístil do igelitové tašky. 

Svačinka, WC na "benzíně", potom zhlédnutí filmu a už jsme v Praze! Rychlé rozloučení s vedoucími, přivítání s rodiči a předání dětí..., poslední zamávání a neděle se bude pomalu chýlit ke svému konci.

Strašně rychle nám všechny dny uběhly... Snad nám po čase zůstane nějaká vzpomínka v hlavičce a pokud ne, máme přece své zápisky v hnědém sešitě s jelenem, či medvědem.Ten koneckonců budeme potřebovat v úterý ve škole.

Takže mějte se fanfárově a slibuji, že se pokusím dát brzy foto na web.

Ale kdo by je chtěl mít v původní kvalitě, přineste si označené flešky, stáhnu vše a předám...                                                                                                                      DW.